O projekcie

Separacja od ruchu samochodowego, spadek liczby kolizji z udziałem rowerzystów, zmniejszenie zanieczyszczeń to te najważniejsze. Zwolennicy zdrowego stylu życia podkreślają, że rower jest najtańszym i najbardziej ekologicznym środkiem transportu, jazda nim poprawia formę i samopoczucie.

Widzę te zalety i dlatego w temacie ścieżek rowerowych już od dawna jestem na TAK. Cieszy mnie rozwijająca się sieć ścieżek we Wrocławiu, trasy rowerowe regionalne i te najbliższe nam – ścieżki rowerowo-piesze. Nasz Powiat, choć należy do tych mniejszych na Dolnym Śląsku, może pochwalić się kilkoma inwestycjami w tym zakresie.

Zobacz

Drugi powód do radości z nowego portalu to możliwość zaprezentowania Ziemi Średzkiej tak jak ja ją widzę - jako miejsca klimatycznego, uroczego, z szerokimi perspektywami i życzliwymi mieszkańcami. Sam urodziłem się i wychowałem w Środzie Śląskiej, a od kilkunastu lat mam zaszczyt pełnić funkcję starosty Powiatu Średzkiego.

Dlatego zapraszając Państwa na nowy portal, czynię to, z jednej strony, jako jego zwykły mieszkaniec, a z drugiej – osoba, która życie zwykłych mieszkańców stara się zmieniać na lepsze, między innymi budując kolejne ścieżki.

Zobacz listę atrakcji

Zapraszam do lektury portalu. Liczę, że zainspiruje on Państwa do aktywności i organizacji wycieczek rowerowych, które pozwolą nam spotkać się na trasie!

SEBASTIAN BURDZY
Starosta Powiatu Średzkiego